Jak se chovají křečci

12. března 2010 v 22:14

Křeček žije v noci-

Ty jsi vzhůru přes den a večer jdeš spát.U křečka je tomu bohužel naopak,protože on žije v noci.Pro tvého křečka je důležité,aby měl ořes den klid.Proto ho,pokud možno,při spánku neruš!


Křečci jsou samotáři-

Křečci nežijí ve skupinách ani v rodinách.Proto je nejlepší chovat je odděleně.


Křečci jsou hrabaví-

Ve volné přírodě se křečci vyhrabávají doupě v zemi.Pri hrozícím nebezpečí tyto úkryty úprkem vyhledávají.Instinkt,přetrval i u tvého křečka.Proto potřebuje mít ve své kleci možnost ustoupit a schovat se v nějaké skrýši.


Křečci shromažďují zásoby

Shromažďování zásob je pro křečka žijícího ve volné přírodě životně důležité.Jenom tak je dobře připraven na zimní období.V kleci bude tady tvůj křeček tahat potravu do domečku na spaní nebo do koutku s krmivem.


Křečci jsou bláznivý-

Křečci jsou v podstatě velmi plachá a bojácná zvířata,protože ve volné přírodě mají mnoho nepřátel.Jsou to například draví ptáci,před kterými musí bleskově uprchnout.Měl bys tedy se svým křečkem zacházet stále opatrně a k ničemu ho nenutit,protože jinak pociťuje zřejmý strach.


Křečci si často čistí svou srst-

Křeček si nečistí svou srst jen kvůli čistotě,ale udržuje si tak i svou tělesnou teplotu.Jen hladka a vykartáčovaná srst může vytvořit na kůži hřejivý vzduchový polštář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a křečky

Miluju je 66.7% (4)
Jo sou super 16.7% (1)
Ujde 16.7% (1)
Nelíbí 0% (0)
Co to je? 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama